DESIGNED BY joomla2you

SĄSIAD Plezia

SSIAD0 Tonący brzytwy się chwyta… To jedno z naszych polskich powiedzeń. Znaczenia nie muszą tłumaczyć. Wróciłem dziś do domu a tu niespodzianka. Czekał na mnie list - WEZWANIE! Od samego Plezi - wójta wszechczasów. Drogi Sąsiedzie zwrócił się do mnie Plezia. Widzę, że wraz ze swoją Sekretarzową z Kwietna szybko uczą się nowych zwrotów i sformułowań. Drogi sąsiedzie… Kim jest sąsiad według słownika wielojęzycznego? To osoba, której dom czy mieszkanie znajduj się blisko naszego domu bądź mieszkania. To ktoś kto dla przykładu ma blisko nas działkę. To także osoba, która siedzi koło nas w teatrze, kinie, szkole czy na uczelni. To jest SĄSIAD! Z tego co wiem Plezia nie mieszka ani w Strachowicach, ani Mikołajowicach ani w Legnickim Polu. Jaki to zatem mój czy Państwa sąsiad? Pewnie tak kierując swój list czy WEZWANIE liczył na ocieplenie swego wizerunku, na zbliżenie się do nas, choć według mnie mieszkańcy przez ostatnie miesiące raczej nie byli mu potrzebni. Przysłużyła mu się w tym także tak zwana pandemia. Ale o tym przy okazji! List, który otrzymałem to WEZWANIE do bojkotu REFERENDUM. Ale czy coś takiego przystoi włodarzowi gminy? Czy człowiek, który został wybrany w demokratycznych wyborach na wójta, może wzywać nas mieszkańców do bojkotu demokratycznych i konstytucyjnych „narzędzi” jakim jest między innymi referendum? Przecież władza w Polsce należy do nas, do mieszkańców. Referendum to jeden ze sposobów aby mieć udział w rządzeniu, mieć udział w ocenie naszych lokalnych władz – wójta i rady! Udział w referendum to nasze prawo! Jak zatem urzędujący wójt może wzywać do bojkotu referendum? Miał tyle czasu, aby zapracować na nasze zaufanie. Wydaje mi się, że takie zachowanie nie godne jest „samorządowca” jakim określał się Plezia.

 

SSIAD1

Listy, które otrzymaliśmy są niezwykle ciekawe z jeszcze jednego powodu. Tyle „kiełbasy wyborczej” jeszcze jak żyję nie widziałem. Nawet przed wyborami w 2018 roku kandydaci byli „skromniejsi”. Plezia w Mikołajowicach obiecał wymianę nakładki jezdni, choć przecież to droga powiatowa a nie gminna. Najciekawsza jednak jest zapowiedź budowy świetlicy wiejskiej. Sąsiad Plezia przewidział że świetlica powstanie, a gmina dostanie na to kupę kasy z tak zwanego „Polskiego Ładu”. A jaką mamy pewność, że obecny rząd będzie wciąż rządem, a budżet państwa stać będzie na takie wydatki? Skąd można mieć pewność, że program na świetlice powstanie? Kolejna ciekawostka to propozycje dla Strachowic. Tam sąsiad Plezia chce przebudować drogę w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w zakresie jezdni, chodników, wyniesionych i doświetlonych przejść dla pieszych. Niczym w wielkim mieście. Zastanawiam się ile przejść dla pieszych jest w Strachowicach i czy komuś nie pomyliło się wszak komunikacja u nas pod psem… Bez samochodu ani rusz, więc skąd tych pieszych w maleńkich Strachowicach znajdziemy. Wykonanie zatoki autobusowej wraz z peronem dla komunikacji publicznej. J To też pomysł dla Strachowic. Przemilczę…, albo odsyłam do artykułu na temat komunikacji na terenie gminy z 5 lipca 2021 roku.

SSIAD2

Cóż nasz sąsiad proponuje dla nas mieszkańców Legnickiego Pola? Budowę zatoki autobusowej w drodze powiatowej naprzeciw Banku Spółdzielczego. Ale po co? Znowu odsyłam do tekstu o komunikacji na ternie gminy. Rok 2022 – budowa parku linowego na terenie campingu. To może przypomnę Plezi, że w 2018 obiecał basen. Taki porządny. I co? Być może jest, ale taki ukryty. Nie dla wszystkich. Co jeszcze? Przebudowa campingu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (PYTAM JAKIEGO!!!) oraz środków Ministerstwa Sportu!!! Tyle, że ministerstwa tego już od dawna nie ma. No ale może czegoś nie wiemy i w 2022 znów będzie? Dziś – to informacja dla wójta i jego oddanych rycerzy – obecnie mamy Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Czy można wierzyć sąsiadowi, który ten list –WEZWANIE do nas wysłał? Proszę odpowiedzieć sobie samemu. Ja na referendum pójdę na pewno. Bo to mój obowiązek i przywilej. Do zobaczenia przy urnach!