DESIGNED BY joomla2you

Idę na referendum! To ważne!

12291813 940573619346491 1241518176055057564 o Przed nami referendum. Już 11 lipca będziemy decydować o losach wójta i radnych naszej gminy. Udział w wyborach czy lokalnych referendach jest z jednej strony naszym przywilejem, z drugiej zaś obowiązkiem. To my mieszkańcy decydujemy o tym, kto zarządza naszą wspólnotą samorządową. To my mamy też możliwość dokonywania oceny naszej władzy także w trakcie kadencji. Plezia jako wójt i Rada Gminy są akurat w połowie swej kadencji. Wielu z nas ma wyrobioną ocenę dotyczącą poszczególnych radnych czy obecnego wójta. Pojedynczych radnych odwołać nie można. Osobiście jestem ogromnie zniesmaczony działaniami dwóch radnych z Legnickiego Pola. Nie mogę ich odwołać. Ale mogę zagłosować dla przykładu za odwołaniem całej rady. Przyglądając się działaniom Rafała Plezi jako wójta – jestem pewny co zrobię. Pójdę na referendum i 11 lipca zagłosuję za odwołaniem wójta. Dlaczego? Bo uważam, że bardzo źle zarządza naszą gminą. Nie powinno się aż tak upolityczniać władzy samorządowej i ogólnie samorządu. Uważam też, że nigdy społeczeństwo gminy nie było tak skłócone jak obecnie. Miałem okazję przyglądać się pracy wójtów: Józefa Antoniaka, Mariana Krzeczkowskiego, Aleksandra Kostunia i Henryka Babuśki. Każdy z nich ma wiele zasług dla gminy. Każdy też mógł pewne sprawy zrobić lepiej. Ale nigdy nie było tak bardzo podzielone społeczeństwo. Żaden wójt nie traktował tak źle Rady Gminy jak obecny – Rafał Plezia. Sam był radnym. Współpracowaliśmy wówczas, bo wydawało mi się, że chce zrobić coś dobrego. Wiele nam się udało – choćby zablokowanie spalarni. Ale wówczas działaliśmy wspólnie jako radni z mieszkańcami. Szanowaliśmy się. Ówczesny wójt nie atakował tak rady jak robi to dziś Plezia.

 

AA soltys wybory

Nie chcę przypominać wyborczych obietnic Plezi. Udało się ze żłobkiem. Owszem. Ale ile miejsc jest tam pustych? Ile dzieci jest w naszym gminnym żłobku na 110 miejsc? Myślę, że około 80% miejsc jest pustych. Czy była potrzeba tworzenia aż tylu miejsc? Przecież za to płacimy. Nasza oczyszczalnie ścieków ledwo zipie. Niestety wójt nie robi nic, aby tę sytuację zmienić. Drobne prace, aby jeszcze udało się może do końca kadencji wytrzymać. Tajna kasa urzędników. Ani przewodniczący Rady ani ja nie możemy doprosić się ile pieniędzy poszło w 2020 roku na nagrody dla pracowników. Remiza w Taczalinie. Obiecywano i co??? Będzie samochód, cieszę się i gratuluję jednostce OSP Taczalin. Ale gdzie będą trzymać nowe auto? W remizie w Legnickim Polu? O takich pomysłach gdzieś już usłyszałem. Takich przykładów można pokazywać dużo więcej. Czy nie czas podziękować Plezi? A może warto dokonać nowego otwarcia i na drugą część kadencji wybrać nowego wójta i nową radę? Nie mam ochoty patrzeć przez ponad dwa kolejne lata na niegodne zachowania Plezi i Kądzieli wobec rady i poszczególnych radnych. Uważam, że należy skończyć z marnowaniem publicznych pieniędzy. Należy wrócić do normalności! Wybrać wójta, który nie będzie zastraszać mieszkańców gminy Sądami, nie będzie wysyłać donosów do Prokuratury czy na Policję. Nie tak zdobywa się szacunek i posłuch mieszkańców. Nie tędy droga. Myślę, że to już ten czas, aby powiedzieć DOŚĆ. 11 lipca idę na referendum. Myślę, że trzeba, myślę, że warto. Jeśli ktoś z Państwa uważa, że tak jak jest – jest dobrze, też może to wyrazić i wyrazić swoje poparcie dla wójta bądź Rady i zagłosować przeciw odwołaniu. To nasz przywilej i obowiązek. Gorąco zachęcam, aby skorzystać z przysługującego nam prawa.