DESIGNED BY joomla2you

Gruba kasa Kądzieli

Mariola300 Mariola Kądziela sekretarz gminy Legnickie Pole oraz radna gminy Malczyce z roku na rok zarabia co raz więcej. Swoisty, lokalny skok na kasę. Niczym wytrawni politycy jedynej słusznej partii wyciąga ile się da. A za Plezi da się całkiem nieźle. Już rok temu zarabiała więcej niż najważniejsi prezydenci polskich miast. Warto przypomnieć o dodatkowych kilkunastu tysiącach na studia niezwiązane z samorządem terytorialnym. Zapłaciliśmy jako podatnicy, bo tak zdecydował Plezia. W 2020 roku Kądziela wyciągnęła z naszych gminnych pieniędzy prawie 200 tysięcy złotych. Myślę, że to około dwa razy więcej niż wójt Plezia. O tak wysokiej pensji to jednak wyłącznie wójt decyduje. No chyba wójt, choć kto wie, czy pełnia władzy w naszej gminie nie należy do Kądzieli. Jak zarobki naszej sekretarzowej wyglądają w porównaniu do ważnych samorządowców w Polsce. Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska zarobiła w 2020 roku 150 tysięcy złotych. Rafał Trzaskowski prezydent miasta stołecznego Warszawy 159 tysięcy. Jacek Sutryk zarządzający Wrocławiem 154 tysiące. Wspomniane przeze mnie osoby zarządzają największymi miastami i ponoszą ogromną odpowiedzialność za mieszkańców, za ich bezpieczeństwo. Odpowiadają jednoosobowo bo tak stanowi prawo. Nasza Kądziela rządzi w dwóch gminach z tylnego siedzenia, nie ponosi odpowiedzialności jako wójt i zarobiła w 2019 roku ponad 160 tysięcy, a w 2020 roku to już prawie 200 tysięcy. Zarobiła w porównaniu do poprzedniego roku (2019) prawie 30 tysięcy więcej. Miesięcznie to ponad dwa tysiące dwieście złotych (2 200, 00).

 

KadzielaM1

Ogromna większość Polaków (2 200 złotych) tyle zarabia miesięcznie. Tyle, ile więcej zarobiła sekretarzowa z Kwietna. Czy uposażenie miesięczne Kądzieli jest adekwatne do jej pracy na rzecz gminy? Bardzo często jest poza urzędem. Ostatni rok w związku z pandemią koronawirusa to dla wielu Polaków czas wyrzeczeń i oszczędności. Urząd przez większość czasu był zamknięty. Czy takie zarobki w dobie oszczędności i wyrzeczeń nie są przesadą i brakiem szacunku wobec nas wyborców? Czy Plezia nie powinien kierować się większą roztropnością?

KadzielaM2

Zarobki Kądzieli to tylko fragment sposobu zarządzanie gminą przez obecnego wójta. Kolejnym przykładem rozrzutności jest opłacanie pełnomocnika ds. szczepień. W naszej gminie te dodatkowe pieniądze otrzymywał prawdopodobnie Marcin Matyja. Być może otrzymuje je nadal. Taki dodatek do wynagrodzenia. W gminach do 100 tysięcy mieszkańców to 3 tysiące złotych. Niestety stosowanego zarządzenia na BIP gminy Legnickie Pole nie uświadczysz. Być może coś się zmieniło, może jest teraz ktoś inny. Tak czy inaczej zastanawiam się czy tych pieniędzy nie powinny otrzymywać osoby, które rzeczywiście zajmują się szczepieniami w gminie? Trzy tysiące to całkiem niezła kasa. Wiele osób musi ciężko pracować choćby w naszym domu pomocy społecznej, aby taką kasę dostać za miesiąc ciężkiej pracy. A na koniec pytanie. Czy w naszej gminie można zarobić ponad trzy tysiące w jeden wieczór? Można. Trzeba tylko pracować blisko wójta bądź mieć w „rodzinie” wpływowego radnego. Ale o tym za jakiś czas.

Zarobki pani Kądzieli na poziomie 160 tysięcy były w 2019 roku. Prawie 200 tysięcy złotych zarobiła w roku 2020. Ile zatem zarobi w tym roku???