DESIGNED BY joomla2you

Kądziela czy Kędziela?

pieniadze 292789 W maju na oficjalnej gminnej stronie pojawił się raport o stanie gminy Legnickie Pole podsumowujący 2020 rok. Jest to bardzo ważny dokument. Na jego podstawie radni będą decydować czy udzielić wotum zaufania wójtowi. Raport na pierwszy rzut oka sporządzony z dużym rozmachem. Włodarze chwalą się swoimi osiągnięciami, aby przekonać nas do tego, że można im zaufać, można udzielić wotum zaufania. Raport ten z pewnością kosztował bardzo dużo nas podatników. Ale cóż to może interesować naszych niezwykły włodarzy, przecież to nie ich pieniądze. Postanowiłem przyjrzeć się temu co zostało przygotowane za naszą wspólną kasę. Już na samym początku dość mocno się zdziwiłem. Jak nazywa się sekretarz naszej gminy? Kądziela czy KĘDZIELA? Taki poważny błąd już we wstępnych informacjach raportu nie może wróżyć niczego dobrego. Każdy z nas może zapoznać się z raportem może na gminnej stronie. Urzędnicy – czy magistrackie mróweczki także. Mimo to wciąż nasza sekretarz-owa z Kwietna nazywa się Kędziela. Dalej jest już tylko ciekawiej.

 

Raport1

PSZOK – skrót zapewne znany wielu mieszkańcom. Może jednak przypomnę cóż oznacza. To punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie obowiązkowy, aby mieszkańcy mogli pozbyć się odpadów problematycznych, dużych jak meble i innych. U nas takiego punktu BRAK. Co z tego, że obowiązkowy. Smutnym jest to, że obecni włodarze gminy rządzą u nas ponad dwa i pół roku. I co? No raczej trudno zwalać na poprzedników. Już nie wypada. Nie ma i już. Nie zrobili i trudno powiedzieć czy zdążą do końca swej kadencji. Ale w raporcie przeczytać można, że odpady komunalne z takiego nieistniejącego punktu też zabrane zostały. I to dość sporo.

Raport2

Prawdziwy hit raportu jest kawałek dalej. Nasi znakomici włodarze Kądziela (Kędziela) i Plezia pochwalili się ilością wyremontowanych dróg gminnych. W poprzednim roku mimo pandemii nasi urzędnicy wyremontowali ponad trzy i pół tysiąca dróg gminnych. Oniemiałem jak to przeczytałem. Tyle kilometrów w jednym roku. Myślę, że kilka medali naszym włodarzom się należy. Tym bardziej, że na terenie naszego powiatu mamy niespełna 300 kilometrów dróg gminnych. Może więc u nas kilkaset razy wyremontowano całą sieć dróg gminnych?

Raport3

Czy taki dokument jest miarodajny? Co można pomyśleć o Plezi i jego kompanach? Każdy niech odpowie sobie sam. Wkrótce REFERENDUM. Każdy z nas będzie mógł wystawić naszej władzy ocenę. Spotkajmy się w lokalach wyborczych 11 lipca 2021 roku.