DESIGNED BY joomla2you

Bezpieczeństwa ponad wszystko!

florian Dziś wspomnienie Świętego Floriana, patrona między innymi strażaków. Jest to święto międzynarodowe obchodzone od wielu już lat na całym świecie. Zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów - strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry'ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru. Stracili jednak własne życie. Jak powiedział sam Edmondson dzień ten wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć - został poświęcony. Dziś, wszystkim Strażakom zawodowym i ochotnikom, naszym Komendantom ale także Emerytom strażackim życzymy w dniu ich święta bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów do jednostek oraz remiz. Szczególne życzenia składamy strażakom pochodzącym z naszej gminy i działającym w naszych jednostkach OSP w Legnickim Polu, Taczalinie oraz Raczkowej. Straż to dziś nie tylko pożary, ale wszelkie lokalne zagrożenia, wypadki komunikacyjne, podtopienia, pomoc poszkodowanym. Tym bardziej powinno się dziś o nich pomyśleć bardzo życzliwie, szczególnie o tych co są nam najbliżej.

Z Legnickiego Pole i terenu gminy pochodzi wielu strażaków zawodowych, wciąż czynnych, zajmujących dziś ważne stanowiska, ale także będących już na zasłużonej emeryturze. Legnickie Pole to bardzo prężnie działające Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza. Wszystkim strażakom z terenu gminy Legnickie Pole życzymy najlepiej. Oby jak najmniej zagrożeń było na terenie naszej gminy, aby każdy wyjazd był zakończony bezpiecznym i szczęśliwym powrotem. Niech etos strażacki: Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek będzie wciąż i zawsze aktualny! A patron strażaków niech czuwa nad naszą służbą! Bądźmy razem, zwłaszcza w tych trudnych czasach!