DESIGNED BY joomla2you

Paczkomat tak! Ale z głową!

PACZKA Paczkomat jest przydatny i potrzebny. To powie każdy. Lokalizacja jednak też jest ważna. Nie jest dobrze, jeśli coś się robi, ale nagina bądź łamie przepisy prawa. Paczkomat w Legnickim Polu od jakiegoś czasu budzi pewne wątpliwości. Sama jego lokalizacja i sposób ustawienia. Warto pamiętać o tym, że Legnickie Pole to miejscowość z bezcennymi zabytkami. Samo centrum miejscowości wpisane jest do rejestru zabytków jako obszar – ośrodek historyczny. Numer rejestru A/2647/512. Data wpisu 01. 12. 1958. Lokalny przedsiębiorca, właściciel chodnika nie musi tego wiedzieć, ale władze gminy, które wspierają tegoż, powinny wiedzieć i nie wsadzać na minę nikogo, także swych najbliższych. Warto także pamiętać, że nie tak dawno sam wójt Plezia zachęcał do tego, aby głosować nad lokalizacją paczkomatu w Legnickim Polu. Wówczas jednak podawano inną lokalizację. Była to ulica Klasztorna 20. Miejsce przy ośrodku zdrowia i urzędzie gminy. Warto dodać, iż znajduje się tam publiczny, darmowy, ogólnodostępny chodnik i parking.

 

PACZKA11

Niezwykle śmieszą mnie wpisy anonimowych podpowiadaczy, aby właścicielka terenu ogrodziła chodnik i bramkę wstawiła. Może od razu niech będzie to bramka połączona z automatem do pobierania opłat za wejście na teren prywatny. Aby podpowiadać to też trzeba mieć trochę przysłowiowego oleju w głowie. Bark elementarnej wiedzy i lekceważenie prawa prowadzą do tego, że w naszej gminie od prawi dwóch lat nic nie da się zrobić od początku do końca dobrze, zgodnie z zasadami i prawem. Przykładów można znaleźć wiele.

PACZKA2

Nieszczęsny, znany już w regionie paczkomat jest tego przykładem. Po raz kolejny zachęcam nasze magistrackie mróweczki na czele z parą królewską, duetem Plezia & Kądziela do przestrzegania prawa. Jak już komuś chcecie zrobić dobrze, wesprzeć, dać zarobić, to też róbcie to z głową. To naprawdę niewiele kosztuje.

 

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/98224/Paczkomat-we-wsi-jest-potrzebny-ale-nie-przed-samymi-drzwiami?fbclid=IwAR39ewsxLlNeKrZA1tVEb52uKsqrZIX8sfLmE-eD-yagIGCHGwHNhGfYV4g