DESIGNED BY joomla2you

Kądziela i jej kasa

pieniadze 292789 Kasa spora, do tego w pewien sposób przed nami utajniona. Wprawdzie w biuletynie informacji publicznej gminy Legnickie Pole pojawiły się oświadczenia majątkowe. Jest tam także oświadczenie naszej najcenniejszej, w każdym tego słowa rozumieniu, sekretarz Kądzieli. Ale ta, zapewne przez przypadek, tak zeskanowała swoje oświadczenie, że nie znajdziemy tam jej wynagrodzenia za 2019 rok. Być może to niefrasobliwy kierownik Marcin Matyja. Uczy się, przeoczył. Ale dlaczego nie poprawiono tego ważnego skanu? A może Kądziela wstydzi się, że tyle zarabia? Zawstydzona radna z Kwietna i nasza sekretarz nie chciała pokazać ile zarobiła u nas w Legnickim Polu. Dostało się jej już, za studia za kilkadziesiąt tysięcy na koszt podatnika, czyli nasz. A skoro czepili się, że studiuje za nasze to nie pokaże ile zarobiła. W końcu uczy się od mistrzów - tych prawych i sprawiedliwych. Ile zarobiła w naszej gminie sekretarz z Kwietna? Prawie 200 tysięcy złotych. Jak dodamy koszty nauki, delegacji, być może użytkowania komórki służbowej to może to być taka kwota. Co ciekawe? Nasza sprytna i przedsiębiorcza Kądziela zarabia więcej niż Rafał Trzaskowski – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i kandydat na naszego polskiego Prezydenta. Więcej niż Tadeusz Krzakowski z Legnicy i wielu innych prezydentów, burmistrzów i wójtów.

 

SEKRETARZ2019

Czy można się dziwić? Absolutnie nie. Wszak działacze jedynej i słusznej partii (na trzy litery) zarabiają godnie bo mogą, mają prawo, należy im się przecież! Dziś działacze prawi i sprawiedliwi robią kampanię - pewnie najdroższą w historii. Za wszelką cenę muszą utrzymać swego partyjnego prezydenta. Rozdają nawet fikcyjne, kartonowe pieniądze. Chwalą się jakie to setki tysięcy rozdają na prawo i prawo. A nasza skromna Kądziela prawie 200 tysięcy z gminy wyciągnęła i tak skromnie to ukryła. Skromność niezwykła! Niespotykana! A może jednak wstydziła się przyznać na ile uszczupliła nasz gminny budżet? Pewnie zasłużyła. JEJ SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁO!!!

 

AKTUALIZACJA!

 

Mróweczki magistrackie czytają moją stronę. Cieszy mnie to bardzo. Jeszcze bardziej mnie cieszy, że dziś rano (10. 07.2020) o godzinie 5:54 wymieniono oświadczenie majątkowe naszej zapracowanej sekretarz Kądzieli. Gratuluję szybkiej reakcji! Oby tak częściej w sprawach znacznie ważniejszych! Niestety raczej jest to mało realne.