DESIGNED BY joomla2you

Radni apelują

LAMPA1 Od kilku dni wiele kontrowersji budzi wyłączenie oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Oburzeni mieszkańcy dzwonią do sołtysów i radnych. Nie kryją oburzenia i niezadowolenia. Mieszkańcy martwią się o swoje bezpieczeństwo ale także o mienie. Mamy już pierwsze informacje o kradzieżach na terenie naszych miejscowości. Okradane są ogródki działkowe, budowy. Nasze obawy są bardzo uzasadnione. Ostatnio ukazała się informacja na oficjalnej stronie gminy, w której Rafał Plezia potwierdza, że była to jego decyzja. Czy mądra i dobra dla nas? Mam wiele obaw. Pisałem już o tym na stronie. Cieszę się więc, że są radni którzy dbają o nas mieszkańców. Radni Klubu Wspólnie dla Gminy Legnickie Pole przygotowali pismo, w którym proszą wójta o załączenie na nowo oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy. Jest to bardzo dobra inicjatywa. W pełni popieram radnych i również jako mieszkaniec apeluję do wójta, aby jak najszybciej wycofał swą decyzję. Decyzję, która zagraża nam wszystkim.

 

Wyłączenie oświetlenia ulicznego to zagrożenie dla nas wszystkich. Niestety - nie wszyscy chcą pod tym apelem się podpisać. Odmówili już między innymi radny Jacek Swacha, ale nie chcą pisma podpisać także sołtysi, dla przykładu Jadwiga Gawron z Gniewomierza.

Dziś jeszcze zwrócę się z prośbą do Przewodniczącego Rady Gminy Legnickie Pole Dariusza Szczerby o informacje którzy radni i sołtysi podpisali się pod wspólnym apelem radnych. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na reakcję wójta. Radnym, którzy akcję zainicjowali serdecznie dziękuję! Będę informację aktualizować na bieżąco.

AKTUALIZACJA! Pisma nie podpisali następujący radni: Danuta Tołłoczko (jednocześnie sołtys Bartoszowa), Jacek Swacha (poinformował mnie, że musi się zastanowić i rozważyć, poznać stanowisko wójta), Krzysztof Lelito oraz sołtys Gniewomierza Jadwiga Gawron