DESIGNED BY joomla2you

Zagrażają bezpieczeństwu?

LAMPA1 Plezia z Kądzielą wygaszają uliczne lampy. Taka informacja krąży po gminie. I jest faktem, że w pierwszych wioskach uliczne lampy gasną o północy. Sołtysi zaczęli już informować mieszkańców o najnowszym zarządzeniu wójta. Szczerze jestem mocno zniesmaczony działaniami Plezi. Podjęcie takiej decyzji to zagrożenie dla nas mieszkańców. Polski rząd zdecydował, że mamy zakrywać twarze. To zarządzenie dotyczy wszystkich, także tych którzy z tego bardzo się ucieszyli bo więcej mogą. Teraz, pod osłoną nocy będą mogli jeszcze więcej zagrażając nam i naszemu mieniu! W związku z informacjami jakie otrzymałem wystąpiłem do wójta z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Jeśli otrzymam odpowiedź – poinformuję Państwa. Poniżej treść wniosku.

Szanowny Panie Wójcie,

Czy prawdą jest, iż nakazał Pan wyłączanie oświetlenia ulicznego na terenie gminy Legnickie Pole od godziny 24:00? Przypominam sobie okres, kiedy to rzeczywiście na terenie naszej gminy gaszono oświetlenie uliczne w nocy. Mieszkańcy zapewne pamiętają jak w tym okresie było niebezpiecznie. Brak oświetlenia ulicznego pozwala złodziejom i innym osobom żyjącym na bakier z prawem na działalność zagrażającą naszemu bezpieczeństwu, zdrowiu, życiu. Polski rząd nakazał zasłanianie twarzy maskami. Proszę zauważyć jak pogorszyło się w tym momencie nasze bezpieczeństwo. Gasząc uliczne latarnie przyczynia się Pan do pogorszenia naszego bezpieczeństwa. Wnioskuję o pilne przesłanie Pana zarządzenia w tej sprawie, ale także o uzasadnienie do podjęcia tak niebezpiecznej dla nas decyzji.

 

 Szkoda, że nie pomyślał Pan o oszczędnościach montując nowe kamery w urzędzie, malując kolejny raz gabinet pani Marioli Kądzieli czy kupując do jej gabinetu nowe meble. Szkoda, że nie myśli Pan o naszym bezpieczeństwie tylko o wygodzie urzędników. Oczekuję, że odniesie się Pan szybko do mojego wniosku.

 

Wzywam jednocześnie do zapewnienia nam bezpieczeństwa i niezwłoczne wycofanie decyzji o wygaszaniu w nocy oświetlenia ulicznego. Właściwą byłaby zmiana załączania tego oświetlenia. W Legnickim Polu lampy zapalają się już około godziny 17:00 a mogłyby zapalać się w okolicach godziny 20:00.

 

Jeśli chciałby Pan szukać oszczędności w oświetleniu może czas na wymianę starych opraw oświetleniowych na nowe w technice LED.

 

Oczekuję na pilną odpowiedź i na podjęcie decyzji o nie wygaszaniu oświetlenia ulicznego w nocy. Chodzi o nasze BEZPIECZEŃSTWO!

Licząc na zrozumienie i dobrą wolę

Sławomir Pienias

Legnickie Pole, dnia 24 kwietnia 2020 roku