DESIGNED BY joomla2you

Gra w COVID – 19?

KORONAWIRUS1 Kolejny raz Plezia próbuje zmusić Radę Gminy do podjęcia uchwały, w której pozwolą wójtowi na zaciągnięcie kredytu. Kredytu na dużą kwotę. Łącznie może to być nawet 2 miliony złotych. Po ostatniej nadzwyczajnej Sesji pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji. Plezia sugerował, że nie ma pieniędzy na walkę z koronawirusem. Nie były to prawdziwe informacje bo w budżecie ustalonym przez Regionalną Izbę Obrachunkową były środki na zarządzanie kryzysowe. Wójt miał w tym momencie ponad 100 tysięcy złotych, które mógł uruchomić samodzielnie i bez problemu.
Wydatków majątkowych, zgodnie z dyscypliną budżetową, nie mógłby wydać na to o czym mówi. To bardzo smutne - takie granie na nastrojach. Czytałem takie wpisy po Sesji. Za te pieniądze z uchwały nie można kupić ani maseczek, ani żelu ani nic w tym stylu. Przepisy budżetowe jasno mówią czym są wydatki majątkowe . To co Plezia z Kądzielą wymyślili kupy się nie trzyma. Kolejna opinia: Dzisiejsza rada to była szopka. W wielu bliższych i dalszych gminach odblokowywane są przez wójtów i burmistrzów rezerwy i nigdzie takiej szopki się nie robi. Ale trzeba myśleć rozsądnie. Nie wprowadzać dziwnie, tylną furtką kredytu. Nie pozwoliło RIO? Trzymajmy się tego! Kto wie, co będzie za kilka miesięcy.

 

Co jeszcze jest ważne? Uchwała o wydatkach majątkowych nie ma nic wspólnego z walką z koronawirusem, ponieważ wydatki te obejmują: wydatki na zakup i objęcie akcji oraz wniesienie wkładów do spółek prawa handlowego; wydatki inwestycyjne państwowych jednostek budżetowych oraz dotacje celowe na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji realizowanych przez inne jednostki.

AAA WIRUS1

Rafale co wydatki majątkowe mają wspólnego z koronawirusem i walką z zagrożeniem chorobowym? Może wyjaśnisz to mieszkańcom? To kolejne wpisy! I ja o to apeluję! Wójcie pokażcie z Kądzielą po co Wam te pieniądze! Wyjaśnijcie to nam mieszkańcom! Z wydatków majątkowych nie można kupić środków odkażających czy maseczek. Na dodatek by uruchomić rezerwę budżetową nie jest potrzebna zgoda radnych i zwoływanie sesji nadzwyczajnej.

Dużo słów i podobnie jak w przypadku gminnych włodarzy zero treści. Ten projekt nie mówi o niczym innym jak tylko o zaciągnięciu kredytu. Obserwuję co robi wójt Plezia. Sam póki co się okopał i pozamykał dla petentów. Urząd nie funkcjonuje! Plezia i Kądziela zadbali przede wszystkim o siebie!

AAA WIRUS2

Mój apel do Państwa – Rafale Plezia i Mariolu Kądziela – nie uprawiajcie populizmu politycznego w czasie kryzysu, który dotknął nas wszystkich. Dotknie nas wkrótce jeszcze bardziej. Czy bycie przyzwoitym po prostu Wam się nie opłaca? A może jednak warto? Myślę, że być przyzwoitym warto, trzeba i opłaci się – nam wszystkim! O to proszę!