DESIGNED BY joomla2you

Informują, ale jak?

MANIPULACJA3 Niczym kronika kryminalna! Tak wygląda nasza gminna oficjalna strona prowadzona przez fachowców. Zastanawiam się jednak, który to „główny specjalista” wymyśla informacje zamieszczane na stronie i na gminnym profilu społecznościowym. Jedna krótka informacja i zmanipulowana wiadomość. Dlaczego? Zacząć trzeba od tego, że radny Piotr Flejterski, należący do grona tych rozumiejących i stosujących prawo samorządowe, rezygnacje złożył na ręce Przewodniczącego Rady Gminy – czyli do biura rady! Wprawdzie biuro znajduje się w budynku urzędu, ale nawet najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zapewne wiedzą, że czym innym jest urząd, czym innym organ jakim jest Rada Gminy i jeszcze innym organem jest Wójt Gminy. Wie o tym duża część mieszkańców. Widać nie wiedzą o tym magistrackie mróweczki tworzące zmanipulowaną, gminną, oficjalną informację.

 

MANIPULACJA1

Dziwi mnie to bardzo. Wszak wójt twierdzi, że wszelkie złe pomysły to poprzednicy. Plezia zaś razem z Kądzielą nowych urzędników nam dali, zatem tak podstawowe informacje wiedzieć powinni. To niezwykle proste. Rada Gminy to jeden organ, wójt drugi a urząd? To jest budynek, pod drugie jest to narzędzie, które działać ma na rzecz mieszkańców i wspomagająco dla dwóch ustawowo stanowionych organów jakimi są przypomnę Rada Gminy oraz Wójt Gminy!

MANIPULACJA2

Najbardziej rozśmieszył mnie jednak zapis, że o dalszych czynnościach poinformuje nas urząd. Jakie dalsze czynności są podejmowane? Komisarz Wyborczy wygasza mandat i to już zrobił. Teraz czekamy na decyzję Wojewody Dolnośląskiego na termin wyborów uzupełniających. Ten zaś czeka na to, kiedy marszałkini z Jawora ogłosi termin wyborów prezydenckich. Zrobi to zapewne w ostatnim dniu czyli jutro 6 lutego. Co zatem w tej sprawie może urząd? Ano nic!

Widać, że na lca.pl informacja pochodziła też - od jakiegoś głównego specjalisty z urzędu! Nic dodać, nic ująć

Ten jednak zapis pokazuje na coś jeszcze. Informacja na jednym z legnickich portali. Widać wyraźnie, że informacja stworzona i kupiona przez nasze słabe władze. Dlaczego tak uważam? Widać wręcz wyraźnie, że obie informacje tworzone są przez tego samego najgłówniejszego specjalistę :)

 

AKTUALIZACJA!

Czas mija jutro, ale już DZIŚ decyzję podjęłam. To nasza posłanka z Jawora. Wielkie dzięki pani poseł, że nie czekała pani aż do jutra!!! To naprawdę wielkie z pani strony!!! Taki akt łaski. Kochani obywatele - nie czekajcie do jutra! Dziś Wam obwieszczę! :) :) Można było też wcześniej, ale cóż...

Wiemy już, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 roku!!! To będą bardzo ważne wybory! Będziemy decyzdować między innymi o wolnych Sądach! Bo tylko wolny i niezależny od nikogo Prezydent może stać na straży tej wolności!