DESIGNED BY joomla2you

B - jak bumerang

Baranski104 Jerzy Barański niczym bumerang co go „wyrzucą” to on wraca. Próbowali Kostuń, Babuśka ilekroć proponowali jedyne z możliwych rozwiązań i „kazali” odejść on wracał. To jako kierownik, to jako spec od bezpieczeństwa. W spadku Plezi się ostał. Ten postanowił, że odeśle do domu Barańskiego robiąc reorganizację w urzędzie. No i udało się. Powstał nowy wydział. Barański zakończył swą misję w urzędzie. Co dalej z naszym dzielnym Jurkiem z Raczkowej? Tradycyjnie jak za Kostunia i Babuśki znów pojawił się w urzędzie. Plezia pewnie uznał, że Barański być musi. Dlaczego? Oto jest pytanie, na które dziś odpowiedzieć nie potrafię. Gdyby nie sygnał od mieszkańców nie wpadłbym na pomysł, aby zapytać czy prawdą jest, że Jerzy Barański znajduje się znów na liście płac urzędu. Zapytałem. Tak, jest na liście płac. Płacimy za to my podatnicy. Dlaczego? Bo taka jest wola Plezi wójta z Nowej Wsi Legnickiej.

 

Baranski102

Czym zajmuje się Barański obecnie? Nie ma umowy o pracę. Kasę dostaje na podstawie umowy cywilno prawnej. Robić ma zdjęcia. Pisać o jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Zastanawiam się tylko komu komu bardziej szkodzi Plezia. Barańskiemu czy OSP. Bo czytając treść umowy – zlecenia można dojść do wniosku że zarządy OSP są w pewnym sensie niekumate.

Baranski103

Uważam jednak, że wszystkie jednostki z terenu gminy z pisaniem i fotografowaniem radzą sobie doskonale. Po co więc wrócił niczym bumerang Jerzy Barański? Odpowiedź być może zna Rafał Plezia bądź jego główny doradca Kądziela. Może kiedyś i my się dowiemy!