DESIGNED BY joomla2you

DINO pod górkę?

dino1 DINO to bardzo oczekiwany w Legnickim Polu inwestor. Działka jest, pozwolenie na budowę jest, nawet wycięto część drzew - na co także zgoda była. Spora część mieszkańców ucieszyła się, gdy pojawiła się informacja o markecie w Legnickim Polu. Zastanawiałem się dlaczego nie zaczęły się prace budowlane skoro wiele w to miejsce już zainwestowano. Warto przypomnieć sobie, że nawet uchwalono nazwę dla ulicy, przy której market ma powstać. Gdzie zatem tkwi problem? Czy inwestor może mieć kłopoty z lokalizacją marketu? Zapytałem o to wójta Plezię ten zaś mój wniosek przesłał do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Na początku września otrzymałem odpowiedź. Pismo podpisane zostało przez Członka Zarządu GZGK Joannę Karnas. Warto pamiętać, że pani Joanna jest także członkiem Dobroczyńców i pełni w stowarzyszeniu ważną funkcję Skarbnika.

 

AZ1

GZGK nie zaopiniowało pozytywnie przyłączenia drogi powiatowej z wjazdem na krajową A4. Być może wynika to z nieporozumień między Powiatem Legnickim a Gminą Legnickie Pole. Można było poczytać o tym w gminnej gazecie wydawanej za nasze pieniądze. Niesnaski były już przy pozwoleniu na budowę boiska. Podobno powiatowe urzędniki o każdy przecinek się czepiali. Nie ja to wymyśliłem. To pismak gminny! Przeczytałem uzasadnienie.

AZ2

W pełni zgadzam się, że bezpieczeństwo musi być ponad wszystko! Wierzę w to, że tylko kwestie bezpieczeństwa brane są pod uwagę a nie prywatne interesy! Oby jak najszybciej rozwikłano problematyczne kwestie i oby jak najszybciej DINO rozpoczęło wyczekiwaną inwestycję! Trzymam kciuki za wszystkich! Za gminę także!