DESIGNED BY joomla2you

Doczekaliśmy się!!!

VOLVO1 Kilka dni temu do jednostki OSP Legnickie Pole trafił nowy samochód ratowniczo gaśniczy. Dziś uroczyste przekazanie auta! Czekali na niego wszyscy strażacy. Po wielu latach próśb, wniosków nasza jednostka otrzymała nowe auto, które było bardzo potrzebne. Niestety nie dostrzegali tego poprzedni wójtowie Kostuń i Babuśka. Potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Legnickim Polu nie chcieli też widzieć radni poprzedniej kadencji, zwłaszcza ci związani z Babuśką i działający do końca w klubie radnych Gmina 2020. Ale udało się! Auto już jest! Determinacja ówczesnego zarządu jednostki, ratowników dziś przynosi owoce. Auto kosztowało prawie 760 tysięcy. Wykonawcą zamówienia jest firma BOCAR z Korwinowa. Auto jest nowe, sprawne, piękne! Bardzo się cieszę. Jednostka OSP z Legnickiego Pola od dawna takiego auta potrzebowała. Służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców gminy, ale także wszystkich korzystających z dróg przebiegających przez gminę. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przez te ostatnie lata wpierali nas. Wierzyli w nas! Pomagali, choć często mieliśmy tak bardzo „pod górkę”.

 

VOLVO2

Naszym Przyjaciołom, Sponsorom. Dziękuję obecnemu Wójtowi Gminy Legnickie Pole za wspieranie naszego OSP! Radnym, za utrzymanie w budżecie środków na zakup auta. Gdyby tych pieniędzy w budżecie nie zapewniono, auta dalej by nie było! Komendantowi Miejskiemu PSP w Legnicy oraz wszystkim funkcjonariuszom PSP za wspieranie nas i pomoc. Na początku roku podpisywałem wniosek o dofinansowanie tego właśnie auta. Tradycyjnie w przygotowaniu dokumentów pomagali strażacy z Legnicy. Gorąco Wam dziękuję! Mam nadzieję, że nowe auto – to także nowe siły w naszej jednostce – czego życzę nam wszystkim! Niech nam to auto służy dobrze! Chciałbym życzyć jeszcze jednego. Aby nigdy nie mieszano polityki do straży i odwrotnie. To życzenia chyba jednak nie jest realnym. Ale może kiedyś … Dziś uroczytości i zabawa! Początek uroczystości oficjalnych dziś o godzinie 14:00. Od 15:00 zaś tradycyjny piknik bezpieczeństwa za naszą remizą!