DESIGNED BY joomla2you

Czy celowo utrudniają?

dino1 Co dalej z DINO w Legnickim Polu? Czy Plezia ze swoimi urzędnikami nie chcą tego marketu na terenie gminy? Aby sklep powstał konieczne jest pozwolenie na budowę. Starostwo w Legnicy udzieliło wszystkich zezwoleń. Do marketu trzeba jednak dojechać. Trzeba przyłączyć wodę i kanalizację. W tej sprawie najwięcej do powiedzenia ma gmina, wójt i jego urzędnicy. Dlaczego przygotowania do budowy nagle ustały? Napisałem do Plezi maila. Oto jego treść: „Panie Wójcie, Pani Sekretarz. W związku z przygotowywaną przeze mnie informacją prasową proszę o komentarz w sprawie budowy marketu DINO w Legnickim Polu. Jest on przez mieszkańców bardzo wyczekiwany. Wiem, że inwestor posiada pozwolenie na budowę. Jednak budowa do dziś nie rozpoczęła się gdyż wedle informacji jakie posiadają mieszkańcy i przekazują sobie w różnych formach gmina czy GZGK czyni inwestorowi problemy i sklep, który miał powstać dla dobra mieszkańców, dla polepszenia życia mieszkańców może nie powstać bo gmina bądź spółka GZGK robi problemy ze zgodą na włączenie się drogi marketu do drogi gminnej.

Innych informacji nie będę przekazywał, choć wieść gminna niesie, że być może jest to działanie celowe na wniosek właścicieli różnorodnych placówek handlowych mieszczących się w centrum Legnickiego Pola. Proszę zatem o potraktowanie mojej prośby priorytetowo, oczywiście informacja znajdzie się na mojej stronie. Jeśli uzyskam od Państwa komentarz umieszczę go także na mojej stronie”.

  DINO200

Obiecałem Plezi, że sprawę ujawnię na mojej stronie. Publikuję zatem odpowiedź jaką z gminy otrzymałem. Jestem zdumiony, że wójt nie chce skomentować sprawy. Dlaczego? Może rzeczywiście próbuje utrudnić pojawienie się zdrowej konkurencji handlowej w Legnickim Polu? Mogło być taniej, mogło być więcej. To od wójta wiele zależy. Jeśli właściciel działki nie będzie mieć uzgodnień dotyczących wpięcia się do sieci wodociągowej, kanalizacji oraz możliwości skorzystania z drogi dojazdowej – na pewno wycofa się z inwestycji. Co dalej z DINO panie wójcie?