DESIGNED BY joomla2you

ŚMIECIOWE KRĘCENIE KOTA OGONEM

umiech Nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać. Raczej to drugie bierze nade mną przewagę po lekturze artykułu na portalu lca.pl. Wspaniały wywód, niesamowita retoryka wcisnęła mnie w fotel tak mocno, że ….. postanowiłem naskrobać parę słów w tej sprawie. Okazuje się, że mamy świetnych fachowców w gminie w dziedzinie odpadów. Przeanalizujmy to: Wypowiedź Pani Wołyniec Cyt. „ - COM-D ma dostarczyć za darmo, do każdej nieruchomości pojemnik na odpady zmieszane i worki do zbierania opadów typu szkło, plastik, papier.” Hmmm za darmo ? Jest jeszcze w Polsce coś za darmo? A może zapłacimy za to w ramach opłat za śmieci, jako mieszkańcy? No i jeszcze worki!!! Pracownik COM-D tak często puka do moich drzwi z workami, że sam muszę sobie je kupować. Tego worka z COM –D nigdy na oczy nie widziałem, tak się starają. Zachęcam do przeczytania całego felietonu. Autorem jest radny gminy Legnickie Pole – Rafał Plezia

Kolejna kwestia i wypowiedź naszego eksperta:

Cyt „…To ważne, bo w niektórych gminach obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemnik spadł na mieszkańców, a to wcale nie jest tania rzecz, bo może kosztować ponad 180 zł za jeden 120l pojemnik„ Dobra …. klikam na allegro szukam pojemnika 120 l iiiii znalazłem MOCNY NIEMIECKI za 69,99 zł (http://allegro.pl/pojemnik-kosz-na-odpady-120l-mocny-niemie…) ZIELONY MOCNY jest już droższy, kosztuje aż 85,00 zł (http://allegro.pl/kosz-pojemnik-na-smieci-odpady-120l-zielo…) Usilnie szukałem takiego za 180 zł ….. i nie znalazłem, ale zrozumiałem sposób przeliczania …. stawek za odpady!!! Biorąc pod uwagę tę kwestię zdecydowanie wybrałbym opcję samodzielnego zakupu pojemnika, po niższych stawkach pojemniki nawet 3 zwróciłyby mi się NAJPÓŹNIEJ po 30 miesiącach i byłyby moje. Ale nawet, jako radny nie miałem takiego wyboru.

W artykule jest więcej takich „kwiatków”, ale o tym niebawem.

Najbardziej rozbawił mnie fragment:

Cyt „- Sprzeciw opozycyjnej grupy radnych dotyczący lutowej podwyżki opłat za śmieci sprawił, że będziemy musieli niejako nadrobić prawie półroczne zaległości finansowe.” Przeczytałem 3 razy bo nie mogłem uwierzyć ….. ups doliczyć się nie mogę brakujących 5 miesięcy.

Ale cóż ktoś musi być winny. Pewnie na sesji się dowiemy, że opozycyjni radni zorganizowali i przeprowadzili przetarg, wyłonili wykonawcę i umowę jeszcze podpisali.

Zastanawiam się jak to jest, kiedy grupa radnych reprezentujących mieszkańców i zadających w ich imieniu pytania, chcących RADZIĆ w tej sprawie by stworzyć dogodne mieszkańcom rozwiązania jest obciążana za nieswoje decyzje. Czy mamy się bić w piersi za to, że potrafimy czytać ze zrozumieniem?

W umowie (COM-D –Gmina) jest jasno napisane ile trzeba zapłacić miesięcznie za wywiezienie odpadów i tego nie można naciągnąć, zmniejszyć czy anulować … jest to kwota 68 tys zł miesięcznie … to ma się zbilansować i koniec KROPKA. Tą umowę ktoś podpisał.

Jak to jest szanowni mieszkańcy sami zobaczcie na sesji rady gminy w dniu 26 marca, którzy radni wezmą odpowiedzialność za tak wysokie stawki, a którzy się sprzeciwią. Zapraszam na sesję, a jak nie będziesz miał okazji szanowny mieszkańcu zapytaj o to swojego radnego.

Dostaliśmy jako radni opozycyjni surową nauczkę. Dziękujemy za lekcję demokracji, wolność słowa i swobodę obywatelską.

A kto za to zapłaci? ...

Rafał Plezia, radny gminy Legnickie Pole